Objednať projekciu Prehrať film O filme

Diaz: Nezmývaj tú krv

Prílohy

Diaz: Nezmývaj tú krv

(Diaz: Don’t Clean Up This Blood)

MFF Berlín 2012 - Divácka cena Panorama (2. miesto)
Strieborná stuha 2012 - Najlepší strih, Najlepší producent a Najlepší zvuk
MFF Karlovy Vary
Francúzko, Rumunsko, Taliansko 2012 do 15 rokov nevhodné 112min.
  • 01. 08. 2012
  • Dráma

„Posledné dni 27. Summitu G8 v talianskom Janove v roku 2001 plné krvi a násilia.”

Summit G8 sa blíži ku koncu. V škole Armando Diaz v talianskom Janove , spoločenskom fóre pre novinárov, sa napriek násilným stretom s políciou v predošlom dni dobre zabáva skupina mladých ľudí –. Tak ako v predchádzajúcich rokoch v iných krajinách, aj tu protesty proti globalizácii narazili na policajných ťažkoodencov.

Nič ich však nevarovalo pred tým, čo príde. Krátko po polnoci vtrhla do školy polícia a brutálne napadla nocujúcich. Po dvoch hodinách útokov skončila takmer väčšina z nich v nemocnici a neskôr vo väzbe. Aby polícia ospravedlnila svoje činy, umiestnila do školy niekoľko výbušnín. Na konci summitu G8 jeden zo zatknutých zomrel. Rozprávanie z rôznych uhlov pohľadu zobrazuje udalosti onoho dňa – kým sa nevyjaví celá krvavá pravda.

Ohlas na túto autentickú a pôsobivú snímku na seba nenechal dlho čakať. Na MFF Berlín 2012, kde mal film premiéru, získal režisér druhé miesto v prestížnom diváckom ocenení Panorama. Talianske národné združenie filmových novinárov mu udelilo niekoľko cien Strieborná stuha v kategóriách Najlepší strih, Najlepší producent a Najlepší zvuk.

Daniele Vicari Claudio Santamaria, Jennifer Ulrich, Elio Germano, Davide Iacopini, Ralph Amoussou
Daniele Vicari,
Laura Paolucci
Gherardo Gossi
Teho Teardo
Benni Atria
1:1,85

Galéria