Objednať projekciu O filme

Dobrý syn

Prílohy

Dobrý syn

(Hyvä poika)

Febiofest 2012 - víťazný film v sekcii Nová Evropa
MFF Chicago 2012 - Zlatý Hugo
Jussi Award (fínska národná cena) - najlepšia herečka
Fínsko 2011 do 15 rokov nevhodné 88min.
  • 14. 06. 2012
  • Dráma

„Rodinná psychologická dráma a príbeh starnúcej herečky, jej milenca a jej dvoch synov v opustenom letnom sídle uprostred lesa.”

Po medzinárodne úspešnom debute prichádza mladá fínska režisérka opäť s psychologickou drámou, ovenčenou festivalovými cenami a nomináciami.

Herečka Leila Mannerová po škandalóznej premiére uniká spoločne so svojimi synmi na staré rodinné letné sídlo. Výbušný Ilmari je matkiným dôverníkom a ochrancom, zatiaľ čo jeho mladší brat, samotár Unto, je vášnivým entomológom. Pokojné spolužitie čoskoro naruší skupina Leiliných priateľov, ktorí ich prídu na víkend navštíviť. Prichádza aj Aimo, do ktorého sa Leila bezhlavo zamiluje, a keď ostatní hostia odídu, Aimo ostáva. Ilmari, strácajúci status matkinho ochrancu a dôverníka, ho vníma ako „narušiteľa“, aj keď ho Leila uisťuje, že je iný, ako jej predchádzajúci muži. Mladíkova drzosť voči Aimovi sa stupňuje a v snahe uniknúť z nevyhovujúcej situácie sa Ilmari vrhá do vzťahu s krásnou Karitou. Pred rastúcou nevraživosťou oboch mužov Leila zatvára oči a atmosféra v rodine a v opustenom letnom sídle uprostred lesov začína byť čoraz hustejšia a desivejšia.

Režisérka víťazného filmu českého Febiofestu 2012 v sekcii Nová Evropa získala v tom istom roku cenu Zlatý Hugo na MFF v Chicagu v súťažnej sekcii Noví režiséri a herečka, ktorá stvárnila postavu Leily, získala za svoj herecký výkon fínsku národnú cenu Jussi Award.

Zaida Bergroth Samuli Niittymäki, Elina Knihtilä, Eetu Julin, Eero Aho
Zaida Bergroth,
Jan Forsström
Anu Keränen
Jan Forsström
Dolby Digital