Objednať projekciu O filme

Tanec medzi črepinami

Prílohy

Tanec medzi črepinami

Medzinárodny filmový a televízny market v Hong Kongu 2013 - medzinárodná premiéra
Slovenská republika 2012 do 12 rokov nevhodné 79min.
  • 21. 06. 2012
  • Hudobný
  • Tanečný

„Dramatický príbeh o ľudskom bytí, láske, vzletoch a pádoch v strhujúcom a fascinujúcom hudobno-tanečnom filme.”

Režisérsky debut slovenského herca, tanečníka a choreografa Mareka Ťapáka prináša po mnohých rokoch do slovenskej kinematografie jedinečný tanečno-hudobný film z prostredia slovenskej prírody.

Režisér Marek Ťapák svojím filmom voľne nadväzuje na silné tradície hudobno-tanečných filmov, ktoré v minulosti vytvárali legendárni slovenskí filmári Martin Ťapák a Karol L. Zachar, a premieta ich do novospracovanej súčasnej podoby. Príbeh je postavený na predstavách hlavného hrdinu, ktorý prežíva svoje silné životné situácie a zážitky prostredníctvom tanca, podmanivej hudby, nehy a sily básnického slova. Jeho putovanie je poskladané z jednotlivých črepín života, ktoré spolu vytvárajú úchvatnú mozaiku obrazov, pohybujúcich sa v čase a v priestore. Film je silný svojím spracovaním, tanečnými výkonmi, nápaditou silne elektrizujúcou energiou, modernou interpretáciou folklóru aj podmanivou hudbou, ktorá kolíše na pomedzí ľudovej hudby viacerých slovenských regiónov a world music.

Za úspechom filmu stoja aj tanečníci profesionálneho folkĺorneho súboru SĽUK, hudobná skupina BANDA, skladadateľ Tono Popovič a básnik Daniel Hevier. Film bol s úspechom uvedený na Medzinárodnom filmovom festivale Bratislava 2012 v sekcii Made in Slovakia a svoju medzinárodnú premiéru absolvoval na Medzinárodnom filmovom a televíznom markete v Hong Kongu 2013.

Marek Ťapák Marek Ťapák, Anna Javorková, Stanislav Marišler, Ondrej Mlynárik, Martin Urban, Linda Luptáková, Bibiana Lanczová, Katarína Ťapáková, Michal Dutka, tanečníci a hudobníci súborov SĽUK, Urpín, Šumiačan, Technik, Ekonóm, Lipa, Skorušiná a i. Choregrafia: Ervin Varga, Biba Lanczová
Marek Ťapák
Peter Bencsík
skupina Banda a Samo Smetana,
Tono Popovič
Matej Beneš
1:1,85

Galéria