Objednať projekciu O filme

Ahoj! Ako sa máš?

Prílohy

Ahoj! Ako sa máš?

(Buna! Ce faci?)

MFF Palm Springs 2010 - New Voices (nominácia)
Rumunsko 2010 do 15 rokov nevhodné 105min.
  • 28. 06. 2012
  • Komédia
  • Romantický

„Dokáže internetové chatovanie obnoviť už dlhoročný „mŕtvy“ vzťah manželského páru?”

Horkosladká romantická komédia režiséra Alexandru Mafteiho pôsobí v porovnaní so surovým realizmom najznámejších diel súdobej rumunskej kinematografie ako príjemné osvieženie a zároveň dokazuje, že aj filmy trochu komerčnejšieho zamerania môžu obsahovať jasnozrivý prienik do medziľudských vzťahov.

Protagonistami brilantne vystavaného a neobyčajne duchaplného príbehu sú manželia Gabriel a Gabriela. On hudobník a ona majiteľka čistiarne odevov. Počas dvadsaťročného spolužitia sa z ich vzťahu už dávno vytratila všetka iskra a obom tak chýba už len krôčik k tomu, aby podľahli mámivému čaru internetového chatovania. Komickosť snímky spočíva okrem iného aj v kontraste medzi ich usadlým, málo vzrušujúcim spôsobom života, v ktorom už nič nezmôžu ani Gabrieline rozkošné lícne jamky, a stavom akéhosi nepretržitého erotického vzrušenia, v ktorom sa nachádzajú všetky okolité postavy. Čaro virtuálneho sveta, kde možno nezáväzne a úplne anonymne popustiť uzdu svojej fantázii, pohltí aj oboch konzervatívnych manželov. Znovu začínajú žiť, objavujú svoje zabudnuté túžby a priania, avšak netušia, s kým skutočne komunikujú.

Snímka s dokonalým vizuálnym odrazom frustrácií hrdinov v nápaditých a veľmi pôsobivých obrazových kompozíciách bola nominovaná na Veľkú cenu poroty New Voices na MFF v Palm Springs v roku 2010.

Alexandru Maftei Dana Voicu, Ionel Mihailescu, Ioana Abur
Lia Bugnar
Radu Aldea
Dragos Alexandru
Mihai Codleanu

Galéria