Objednať projekciu O filme

Marieke, Marieke

Prílohy

Marieke, Marieke

MFF San Sebastian 2010
Belgicko, Nemecko 2010 do 15 rokov nevhodné 85min.
  • 17. 05. 2012
  • Dráma

„V náručí starších mužov hľadá silu čeliť minulosti a byť konečne sama sebou.”

Belgicko-nemecká snímka debutujúcej belgickej producentky a scenáristky Sophie Schoukens citlivo portrétuje dospievanie mladého dievčaťa a jej vyrovnávanie sa so smrťou otca.

Marieke žije so svojou matkou, ktorá sa od smrti jej manžela a Mariekinho otca uzatvára do seba a Marieke dôsledne tají všetky okolnosti jeho dávnej smrti. Počas dňa Marieke pracuje v továrni na čokoládu a v noci uniká do náručia starších mužov, ktorých telá si s obľubou fotografuje. Oproti citovo otupenému domácemu i pracovnému prostrediu tak dievča zažíva intímne chvíle, kedy sa cíti silná, voľná, no predovšetkým v bezpečí. Jedného dňa ju však vyhľadá otcov dávny priateľ Jacoby a odhalením tajomstiev z jej vlastnej minulosti jej naruší doterajšiu krehkú rovnováhu. Marieke sa do Jacobyho zamiluje, no pod ťarchou odhalenej pravdy o otcovej smrti sa utápa v beznádeji a zúfalstve.

Podmanivý, no civilne nakrútený film, patriaci medzi diela súčasnej generácie mladých flámskych režisérok, mal celosvetovú premiéru na MFF San Sebastiano 2010 a bol uvedený na viacerých lokálnych i medzinárodných filmových festivaloch.

Sophie Schoukens Hande Kodja, Caroline Berliner, Jan Decleir, Barbara Sarafian
Sophie Schoukens
Alain Marcoen
Jeff Mercelis
Peter Woditsch