Objednať projekciu Prehrať film O filme

Mortem

Prílohy

Mortem

MFF Las Vegas 2011 - Golden Ace
Los Angeles Film Awards - Najlepšia réžia
Honolulu Film Awards 2011 - Gold Kahuna
Francúzko 2010 do 15 rokov nevhodné 94min.
  • 01. 01. 2012
  • Mysteriózny
  • Thriller

„Dá sa prežiť vlastná smrť?”

Eric Atlan, producent, scenárista, kameraman, strihač a herec priniesol v roku 2010 do kín svoj autorský celovečerný hraný debut, v ktorom vzdáva hold francúzskej filmovej avantgarde plnej snov a fantázie, a súčasne preukazuje svoj veľký skrytý talent filmového režiséra.

Mortem je metafyzický thriller, počas jednej noci sa odohrávajúci príbeh Jeny, mladej ženy, ktorá vzdoruje smrti. Jena je ako mnohí ľudia okolo nás, ktorí existujú bez toho, aby vedeli o svojom druhom živote. V boji so smrťou je však Jena nútená prehodnotiť svoj názor. Bude schopná pozbierať všetky svoje sily a vzoprieť sa osudu?

Výnimočná snímka, ktorá od svojho uvedenia získala viac ako 15 filmových ocenení, je výpoveďou o tom, do akej miery podliehame svojej duši, akú má nad nami moc a či jej dokážeme vzdorovať v otázkach života a smrti.

Film získal v roku 2011 cenu Gold Kahuna na filmovom podujatí Honolulu Film Awards a cenu Golden Ace na MFF v Las Vegas. V tom istom roku režisér Eric Atlan získal za svoju prvotinu cenu za najlepší hraný film, na Los Angeles Cinema Festival Off Hollywood cenu za najlepšiu originálnu hudbu a na Los Angeles Film Awards cenu v kategórii najlepšia réžia.

Eric Atlan Stany Coppet, Daria Panchenko, Diana Rudychenko, Hortense Gelinet, Sophie Gelinet
Eric Atlan
Eric Atlan
Eric Atlan,
Marc Bercovitz
Eric Atlan
Dolby Digital