Objednať projekciu O filme

Všetko, čo milujem

Prílohy

Všetko, čo milujem

(Wszystko, co kocham)

Poľský filmový festival 2011
Sundance 2010 - nominácia na Grand Jury Prize
Poľsko 2009 do 15 rokov nevhodné 95min.
  • 01. 09. 2011
  • Čierna komédia
  • Dráma
  • Hudobný

„Totalita láske, slobode a šťastiu nepraje.”

Vo svojom treťom celovečernom hranom filme mladý poľský režisér Jacek Borcuch pokračuje v pútavom rozprávaní vlastných príbehov. Tentoraz vstupuje do búrlivého obdobia 80. rokov v Poľsku, keď sú boje progresívnej mládeže s konzervatívnym komunistickým režimom v plnom prúde.

V pobrežnom meste Krásne Jarno v Poľsku zakladá osemnásťročný Janek, syn námorného dôstojníka, v roku 1981 punkovú kapelu, aby mohol nahlas spievať o veciach pre neho najdôležitejších. Jeho život napĺňa hudba a prvá veľká láska Basia, ale nič netrvá večne. „Solidarność“ (Solidarita) bojuje za slobodu a demokraciu, v zemi rastie napätie. Komunisti tajne pripravujú vojnový stav. Vzbura mladých ľudí sa môže počas politickej vravy rýchlo zmeniť na tragédiu. Konflikty s komisárom stanného práva a smrť milovaného človeka zmenia všetko, čo bolo v Janekovom svete dôležité.

V roku 2011 získal film ocenenia na Poľskom filmovom festivale a v roku 2010 bol nominovaný na Grand Jury Prize na Filmovom festivale Sundance.

Jacek Borcuch Mateusz Kosciukiewicz (Janek); Olga Frycz (Basia); Jakub Gierszal (Kazik) ; Andrzej Chyra (otec Janka) ; Anna Radwan (matka Janka); Katarzyna Herman (Sokolowska); Mateusz Banasiuk (Staszek); Marek Kalita (kp.Sokolowski); Igor Obloza (Diabel); Zygmunt Malanowicz
Jacek Borcuch
Michal Englert
Daniel Bloom
Agnieszka Glinska,
Krzysztof Szpetmanski

Galéria