Kino
facebook

Kino Film Europe


Kino Film Europe sa nachádza v historickej budove Pisztoryho paláca, na Štefánikovej ulici č. 25 v Bratislave. Program kina je určený pre všetkýchmilovníkov kvalitnej európskej kinematografie, ktorí majú možnosť vidieť nielen premiérové, ale aj staršie úspešné tituly z bohatej ponuky mediálnej spoločnosti Film Europe. Komorná atmosféra historickej kinosály s retro čalúnenými sedačkami, s kapacitou 99 miest, doplnená kvalitnou E-cinema technikou prenosu a ozvučenia, ponúka svojim divákom skvelý filmový zážitok. Súčasťou programu Kina Film Europe sú slávnostné premiéry a tematické projekcie, zostavené z filmotéky spoločnosti Film Europe, a pred každou filmovou premiérou organizujeme uzavreté novinárske projekcie len pre novinárov a filmových kritikov.

REZERVÁCIE A PLATBY VSTUPENIEK DO KINA FILM EUROPE

PROGRAM KINA A INFO O FILMOCH
Všetky informácie o filmoch, trailery a program kina nájdete na kino.filmeurope.sk
 

REZERVÁCIE VSTUPENIEK

 • Jediný spôsob rezervácie vstupeniek je možný cez on-line rezervačný systém na stránke kino.filmeurope.sk
 • Rezervované vstupenky je potrebné zaplatiť a vyzdvihnúť osobne na pokladni kina, max.15 minút pred začiatkom premietania.
 • Nevyzdvihnuté rezervácie budú 15 minút pred začiatkom premietania systémom automaticky zrušené a uvoľnené do predaja.

 

PLATBA A VÝBER VSTUPENIEK

 • Vstupenky nie je možné uhradiť on-line. Jediný spôsob úhrady je osobne priamo na pokladni kina.
 • Vstupenky si môžete na pokladni vybrať aj s predstihom, počas celého mesiaca.
 • Pokladňa kina je otvorená vždy 45 minút pred začiatkom premietania.

PERMANENTKY

 • Predaj permanentiek do Kina Film Europe bol pozastavený od 1.1.2015.
 • Permanentky zakúpené pred týmto termínom zostávajú v platnosti do dátumu uvedeného na permanentke.


FILMOVÉ PREHLIADKY (Scandi, Creme da la creme, Be2Can)

 • Jednotné vstupné na filmové prehliadky je 3,- Eur.
 • Nie je možnosť zakúpiť si permanentku.

 

PROGRAM KINA MIMO FESTIVALOV A PREHLIADOK

VEČERNÉ PREDSTAVENIA: každý utorok - nedeľa o 19:00, ak nie je uvedené inak. Cena: 4 € / 2 €

FILMOVÉ STREDY PRE SENIOROV (FSS): každá streda o 11:00, ak nie je uvedené inak. Cena: 4 € / 1 €

Zmena programu vyhradená.
V prípade otázok alebo vašich nápadov píšte na kino@filmeurope.eu

Program

Press

Kontakt

Adresa: Kino Film Europe
Štefánikova 834/25
81105 Bratislava
Slovenská republika
Telefón: +421 2 54 65 08 24
Email: kino@filmeurope.eu
Autobusové spojenie:
Zastávka MHD Hodžovo námestie alebo Slovenská Akadémia Vied
Možnosť parkovania:
Hotel LOFT, Štefánikova 864/4, 02/575 110 00

Partneri

Film Europe Media Company Via Cultura
Europa Cinemas Kam do mesta
Kinema.sk citylife.sk
Rádio FM in.ba
Staré Mesto Bratislava

Novinky

Scandi-14-18-web adresa

SCANDI: unikátna prehliadka po prvý krát v Čechách a na Slovensku!

 • 18. 12. 2014, 17:35

SCANDI: rozsahom, kvalitou a ucelenou koncepciou unikátna prehliadka špičkových severských filmov po prvý krát v Čechách a na Slovensku!

 

Bratislava, 18. 12. 2014 – Česká a slovenská premiéra vynikajúceho filmu Roya Andersonna Holub sedel na konári a rozmýšľal o živote - aktuálneho víťaza festivalu v Benátkach - zaháji historicky prvý ročník festivalu severských filmov SCANDI. Od 14. do 18. januára SCANDI ponúkne najnovšie filmy i reštaurovanú severskú klasiku v komplexnej distribučnej zostave – 15 filmov v trinástich českých a slovenských kinách, 20 VOD (Video-On-Demand) titulov na portáloch partnerov festivalu (v Českej republike O2 a na Slovensku Slovak Telekom) a 23 filmov v prémiovej televízii Film Europe Channel. Nenechajte si ujsť mimoriadne výdatnú, kvalitnú a intenzívnu severskú filmovú lekciu!

 

„Severské krajiny sú príkladom kreativity, podnikavosti, schopnosti prežiť a umenia premeniť nevýhody na zaujímavosti. Krajiny severu, rovnako ako ich vlajky, tvoria napriek rozdielom vo farbách jeden pocitový a kultúrny celok. Dáni, Švédi, Nóri, Fíni a Islanďania ponúkajú viac ako 100 filmov ročne, entuziasticky koprodukujú, dokážu zorganizovať fungujúcu sieť škôl, kín, inštitúcií, festivalov. Ich kinematografia  má oporu v kvalitnej a na export dobre pripravenej seriálovej televízii.  Vitálny severský film sa dokáže moderne komerčne predať, ale i vyhrať ”staré” Benátky,“ uviedol Ivan Hronec, prezident mediálnej spoločnosti Film Europe, ktorá SCANDI organizuje.

 

Rovnako ako Be2Can, úspešná festivalová prehliadka súťažných filmov z Cannes, Berlinale a Benátok, ktorou spoločnosť Film Europe v októbri minulého roku nadchla milovníkov súčasnej kvalitnej kinematografie, i festival SCANDI umožňuje divákom zvoliť svoju obľúbenú distribučnú platformu. Výnimočné filmové zážitky si budú môcť vychutnať v tradičnej atmosfére kamenných kín, z pohodlia domova na televíznej obrazovke alebo operatívne na mobile či tablete prostredníctvom služby Video-On-Demand.

 

Kiná

Priaznivci klasického „veľkého plátna“ môžu od 14. do 18. januára zamieriť na očakávané české premiéry severských filmov i reprízy aktuálnych titulov. Premietať sa bude v Prahe – kino Lucerna, kino Evald, v Brne – kino Art, v Ostrave – Minikino, v Chomutove – kino Svět, v Havířove – kino Centrum, v Bratislave – Kino Film Europe, kino Mladosť, v Košiciach – Kasárne Kulturpark, v Poprade – Kinoklub Film Europe a v Martine – kino Strojár.

 

Zahajovacím filmom festivalu bude víťaz Zlatého leva z MFF Benátky 2014 - Anderssonov Holub sedel na konári a rozmýšľal o živote. Premiérového uvedenia v Čechách a na Slovensku sa vďaka SCANDI dočká taktiež  mysteriózny horor z Cannes Keď zvieratá snívajú (réžia J. A. Amby), antihomofóbna komédia Levie srdce (réžia D. Karukoskiú) či „skutočný“ thriller V hlbinách (réžia E. Skjoldbjaerg).  Diváci si radi pripomenú hit Sex, drogy a dane (réžia Christoffer Boe) alebo O koňoch a ľuďoch Benedikta Erlingssona. Exkluzívnou udalosťou - ozdobou festivalového programu -  bude kolekcia zreštaurovaných filmov legendy svetového filmu Ingmara Bergmana – oscarová snímka Fanny a Alexander, Siedma pečať, Lesné jahody a Jesenná sonáta. Detská sekcia SCANDI poteší tradičnými zimnými filmovými rozprávkami Cesta za vianočnou hviezdou a Magické striebro.

 

VOD

Internetovú videotéku poskytne spoločnosť Slovak Telekom, vďaka ktorej si môžu záujemcovia pozrieť  20 VOD premiér na svojich počítačoch, tabletoch alebo mobilných telefónoch. Okrem spomínaných rozprávok a vybraných filmov Ingmara Bergmana zaradil Slovak Telekom do svojej ponuky napríklad filmy Únos Tobiasa Lindholma, Odhalený prístav, Perfect Sense, trilógiu Easy Money či Call Girl.    

 

TV

Lákadlom prémiového televízneho kanálu Film Europe Channel, tretej platformy k sledovaniu festivalových filmov, bude trierovská kolekcia filmových provokácií vrátane Nymfomanky (1 a 2), Melanchólie alebo Antikrista. Mezi 23 pozoruhodnými snímkami zaujme taktiež Správny chlap i dokumentárny film o jednom z najvýznamnejších fínskych režisérov Akimovi Kaurismäkim. 

 

Severských filmových prehliadok je v Čechách  a na Slovensku dostatok, ale ako by im niečo chýbalo. Veľké festivaly, distribútori i verejnoprávna televízia nemajú energiu na pravidelnosť a detaily a dramaturgovia menších prehliadok nemajú nástroje na solídny programový koncept. Napriek tomu im však patrí vďaka. Vybudovali nadšené severské filmové publikum, ktoré teraz SCANDI pozýva na prvú filmovú severskú lekciu v novom roku,“ dodal k poslaniu festivalu Ivan Hronec.

 

Záštita

Dôkazom výnimočnosti a atraktívnosti novej filmovej prehliadky SCANDI  je záštita, ktorú  nad podujatím prevzali   dve  významné inštitúcie – veľvyslanectvo Nórskeho kráľovstva a Veľvyslanectvo Fínskej republiky. Prehliadku exkluzívnej kolekcie severských filmov otvorí otvorí  Dušan Chrenek - vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Staršie novinky Všetky novinky

Prehliadka festivalových filmov Be2Can aj v Kine Film Europe

Press_b2c_210x297_gong Be2Can: unikátna prehliadka filmov z Berlinale, Benátok a Cannes aj v Bratislave v Kine Film Europe   Bratislava, 3. 9. 2014 – Od 6. do 15. októbra 2014 budú mať slovenskí a českí diváci príležitosť vidieť filmy zo špičkových medzinárodných filmových festivalov. Vďaka jedinečnej filmovej prehliadke Be2Can získajú prvýkrát možnosť v bratislavskom Kine Film Europe, v ďalších vybraných kinách v Čechách, na Video-On-De...

04. 09. 2014, 07:42

Kino Film Europe oslavuje prvé narodeniny!

Narodeniny Bratislava, 19. 8. 2014 – V týchto dňoch oslavuje Kino Film Europe, prvé slovenské kino zamerané výhradne na európsku kinematografiu, svoje prvé narodeniny. Gratulácie si zaslúži za množstvo premietaní a spokojných divákov, ale aj za prípravu mnohých významných podujatí, ktoré zvyšujú povedomie o európskej kinematografii. Kino Film Europe obstálo v konkurencii etablovaných bratislavských kín a filmových klubov a našlo ...

19. 08. 2014, 09:09

Čo vám Kino Film Europe prinesie v septembri?

Snímka Milí naši priaznivci, aby sme vám dokázali, že naše kino je hodné svojho mena, v septembri vám predvedieme niečo skutočne kvalitné a medzinárodné. Prvé týždne si teda budete môcť u nás v Bratislave vychutnať filmy, ktoré boli ocenené na Medzinárodnom filmovom festivale v Benátkach v rámci sekcie Ozveny z MFF Benátky. Predvedú sa originálne filmové pohľady na rôzne kultúry a ich strety z pera tých najoceňovanejších európskych režisérov....

03. 09. 2014, 08:09

Kino Film Europe otvára filmovú záhradu s barom

Poster_letne-kinofe- Bratislava, 10. 7. 2014 – Kino Film Europe sa vyletnieva a vo štvrtok 17. júla pre svojich divákov otvorí filmovú záhradu s barom. Nádvorie Pisztoryho paláca tak ožije obľúbenými európskymi filmami a príjemnou kaviarenskou atmosférou vďaka lákavej ponuke bistra TRI-ŠTY-RI. Letné Kino Film Europe bude premietať až do 29. augusta. Kino Film Europe v spolupráci s bistrom TRI-ŠTY-RI pripravuje pre svojich návštevníkov letný darč...

11. 07. 2014, 09:41