Kino
facebook

Kino Film Europe


Kino Film Europe sa nachádza v historickej budove Pisztoryho paláca, na Štefánikovej ulici č. 25 v Bratislave. Program kina je určený pre všetkýchmilovníkov kvalitnej európskej kinematografie, ktorí majú možnosť vidieť nielen premiérové, ale aj staršie úspešné tituly z bohatej ponuky mediálnej spoločnosti Film Europe. Komorná atmosféra historickej kinosály s retro čalúnenými sedačkami, s kapacitou 99 miest, doplnená kvalitnou E-cinema technikou prenosu a ozvučenia, ponúka svojim divákom skvelý filmový zážitok. Súčasťou programu Kina Film Europe sú slávnostné premiéry a tematické projekcie, zostavené z filmotéky spoločnosti Film Europe, a pred každou filmovou premiérou organizujeme uzavreté novinárske projekcie len pre novinárov a filmových kritikov.

PROGRAM KINA FILM EUROPE A REZERVÁCIE VSTUPENIEK na predstavenia nájdete na kino.filmeurope.sk

VEČERNÉ PREDSTAVENIA: každý utorok - nedeľa o 19:00, ak nie je uvedené inak. Cena: 4 € / 2 €

FILMOVÉ STREDY PRE SENIOROV (FSS): každá streda o 11:00, ak nie je uvedené inak. Cena: 4 € / 1 €

Staňte sa členom KLUBU FILM EUROPE a získajte PERMANENTKU, platnú 12 mesiacov, na 10 ľubovoľných predstavení, za ktoré zaplatíte len 1,50 €. Cena permanentky: 15 €.

Zmena programu vyhradená.

V prípade otázok alebo vašich nápadov píšte na kino@filmeurope.eu

Program

Press

Kontakt

Adresa: Kino Film Europe
Štefánikova 834/25
81105 Bratislava
Slovenská republika
Telefón: +421 2 54 65 08 24
Email: kino@filmeurope.eu
Autobusové spojenie:
Zastávka MHD Hodžovo námestie alebo Slovenská Akadémia Vied
Možnosť parkovania:
Hotel LOFT, Štefánikova 864/4, 02/575 110 00

Partneri

Film Europe Media Company Via Cultura
Europa Cinemas Kam do mesta
Kinema.sk citylife.sk
Rádio FM in.ba
Staré Mesto Bratislava

Novinky

Press_b2c_210x297_gong

Prehliadka festivalových filmov Be2Can aj v Kine Film Europe

  • 04. 09. 2014, 07:42

Be2Can: unikátna prehliadka filmov z Berlinale, Benátok a Cannes

aj v Bratislave v Kine Film Europe

 

Bratislava, 3. 9. 2014 – Od 6. do 15. októbra 2014 budú mať slovenskí a českí diváci príležitosť vidieť filmy zo špičkových medzinárodných filmových festivalov. Vďaka jedinečnej filmovej prehliadke Be2Can získajú prvýkrát možnosť v bratislavskom Kine Film Europe, v ďalších vybraných kinách v Čechách, na Video-On-Demand a v televízii vidieť snímky premietané tento rok v Berlíne, Benátkach a Cannes.

 

„Berlín, Benátky a Cannes sú najväčšie a najvplyvnejšie svetové filmové festivaly. Ich program sa vyznačuje kvalitou a určuje trend svetovej kinematografie,“ uviedol Ivan Hronec, prezident mediálnej spoločnosti Film Europe, ktorá prehliadku organizuje. „Ich hodnota nespočíva len vo filmoch, ale aj v makrodramaturgii festivalových sekcií.“ Be2Can je reflexiou týchto festivalov a unikátnym českým a slovenským festivalovo-distribučným konceptom.

Vo vybraných kinách uvedie tento rok v kinopremiére takmer 20 aktuálnych filmov sezóny 2014 z Cannes a Berlinale, z toho 3 filmy v jedinečnej „day and date“ kino a VOD premiére, takmer 60 filmov z minulých ročníkov vo VOD premiére a viac než 50 Be2Can filmov na televíznom kanáli Film Europe Channel. „Kvalita, počet filmov a komplexný distribučný model nás oprávňuje nazvať Be2Can VEĽKÝM filmovým festivalovým ECHOM,“ povedal Hronec ku konceptu projektu.

Tí, ktorí sa v rámci projektu Be2Can rozhodnú zavítať do kina, si budú môcť vybrať z týchto sál: Kino Film Europe v Bratislave a v Českej republike kino Lucerna, Atlas a Evald v Prahe, v Brne kino Art, v Zlíne Veľkej kino a Golden Apple Cinema a v Českých Budějoviciach kino Kotva. Medzi dvadsiatkou filmov, ktoré tu budú vo väčšine prípadov uvedené v premiére, sa objavia také tituly, ako napríklad Zimný spánok (Zlatá palma, Cannes 2014), Leviatan (Najlepší scenár, Cannes 2014), Sils Maria (nominácia na Zlatú palmu, Cannes 2014 ), In Order of Disappearance (nominácia na Zlatého medveďa, Berlinale 2014) alebo Zbohom jazyku (Cena poroty, Cannes 2014). Premiérové ​​filmy budú následne uvedené do bežnej distribúcie.

Ďalšou platformou, ktorú budú môcť diváci Be2Can využiť, je Video-On-Demand služba O2 Videotéka, ktorú prevádzkuje operátor O2. Tu bude k dispozícii 53 filmov, ktoré samozrejme spĺňajú atribút Be2Can, tzn. boli prezentované na niektorom z uvedených medzinárodných filmových festivalov. Diváci sa môžu tešiť na VOD premiéry filmov ako Život Adèle (Zlatá palma, Cannes 2013), Pozícia dieťaťa (Zlatý medveď, Berlinale 2013), Veľká nádhera (nominácia na Zlatú palmu, Cannes 2013), ale aj na premiérové ​​uvedenie Fausta (Zlatý lev, Benátky 2011) či žánrové prekvapenie Iron Sky (Panorama, Berlinale 2012).

„Spoločnosť O2 v Českej republike je pre nás kľúčovým partnerom a som rád, že sa do projektu Be2Can zapojila,“ dodáva k partnerstvu Ivan Hronec. Usporiadatelia Be2Can rokujú s O2 o dlhodobej spolupráci. Filmy, ktoré sú v tomto roku uvedené v sekcii kino, budú v budúcom roku k dispozícii práve na Video-On-Demand.

„Mám radosť, že viac ako tisícku filmov, ktoré aktuálne O2 Videotéka ponúka, v októbri doplnia unikátne snímky zo svetových festivalov. Filmy si tak diváci budú môcť užiť vo vysokej kvalite aj v pohodlí domova alebo na cestách v tablete alebo telefóne. Je to pre nás možnosť priniesť našim divákom opäť niečo jedinečné,“ doplnil David Duroň, riaditeľ pre segment domácností v O2 Česká republika.

Tretím „miestom“, kde bude možné sledovať festivalové filmy, bude televízny kanál Film Europe Channel, kde sa, rovnako ako na VOD, predstavia staršie festivalové snímky. Okrem toho sa diváci Film Europe Channel a návštevníci O2 Videotéky navyše dočkajú troch tzv. „day & date release“ premiér. Vidieť tak budú môcť filmy Free range / Balada o prijatí sveta (Berlín 2014), Štyrikrát (Cannes 2010) a Príbeh detí a filmu (Cannes 2013).

Zvláštnosťou tohtoročného Be2Can bude tiež premietanie československej snímky Až přijde kocour, ktorý v roku 1963 nakrútil Vojtěch Jasný s Janom Werichom a Emíliou Vášáryovou v hlavných úlohách. Ide o zatiaľ posledný český či slovenský film, ktorý bol uvedený v hlavnej súťaži festivalu v Cannes a zároveň získal ocenenie - v tomto prípade Zvláštne ocenenie poroty a cenu CST.

„Be2Can nie je len o filmoch a ich oceneniach. Radi by sme českým a slovenským filmovým fanúšikom pomohli lepšie pochopiť štruktúru a dramaturgiu veľkých filmových festivalov a priblížiť im ich zákulisia,“ dodáva Ivan Hronec.

Aktuálne informácie o festivale Be2Can, o pripravovaných filmoch a akciách nájdu záujemcovia na facebookovej stránke www.facebook.com/Be2CanFestival.

Staršie novinky Všetky novinky

Čo vám Kino Film Europe prinesie v septembri?

Snímka Milí naši priaznivci, aby sme vám dokázali, že naše kino je hodné svojho mena, v septembri vám predvedieme niečo skutočne kvalitné a medzinárodné. Prvé týždne si teda budete môcť u nás v Bratislave vychutnať filmy, ktoré boli ocenené na Medzinárodnom filmovom festivale v Benátkach v rámci sekcie Ozveny z MFF Benátky. Predvedú sa originálne filmové pohľady na rôzne kultúry a ich strety z pera tých najoceňovanejších európskych režisérov....

03. 09. 2014, 08:09

Kino Film Europe otvára filmovú záhradu s barom

Poster_letne-kinofe- Bratislava, 10. 7. 2014 – Kino Film Europe sa vyletnieva a vo štvrtok 17. júla pre svojich divákov otvorí filmovú záhradu s barom. Nádvorie Pisztoryho paláca tak ožije obľúbenými európskymi filmami a príjemnou kaviarenskou atmosférou vďaka lákavej ponuke bistra TRI-ŠTY-RI. Letné Kino Film Europe bude premietať až do 29. augusta. Kino Film Europe v spolupráci s bistrom TRI-ŠTY-RI pripravuje pre svojich návštevníkov letný darč...

11. 07. 2014, 09:41

Kino Film Europe oslavuje prvé narodeniny!

Narodeniny Bratislava, 19. 8. 2014 – V týchto dňoch oslavuje Kino Film Europe, prvé slovenské kino zamerané výhradne na európsku kinematografiu, svoje prvé narodeniny. Gratulácie si zaslúži za množstvo premietaní a spokojných divákov, ale aj za prípravu mnohých významných podujatí, ktoré zvyšujú povedomie o európskej kinematografii. Kino Film Europe obstálo v konkurencii etablovaných bratislavských kín a filmových klubov a našlo ...

19. 08. 2014, 09:09

Program Kina Film Europe je už aj na Apple zariadeniach

10458646_349214358561163_7176670845327525126_n Bratislava, 3. 7. 2014 – Najnovšia verzia obľúbenej aplikácie Kinema Kity, ktorá je dostupná na stiahnutie pre Apple zariadenia cez App Store, obsahuje už aj program projekcií v európskom Kine Film Europe. Aplikáciu Kinema Kity vytvorili a spravujú slovenskí filmoví fanúšikovia a je úplne zadarmo.   Vďaka výbornému a prehľadnému používateľskému rozhraniu si filmoví maniaci, ale aj občasní návštevníci kina, môžu plánovať svoje f...

03. 07. 2014, 10:24